RMCF0603FT1R20
Mfr.Part #
RMCF0603FT1R20
Description
RES 1.2 OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
1.2 Ohms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%